SZC logo

Nyíregyházi Szakképzési Centrum

OM kód: 203045/014 | 4400 Nyíregyháza, Városmajor utca 4.

Intézmény logo

Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum és Kollégium

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • KRÉTA

Hírek

2023. máj. 3.


Informátor

 • Erasmus

Fenntarthatósági projekt Portugáliában

Iskolánk 12 tanulója és 2 tanára április 15 és 22-e között Portugáliában, Lousadoban egy hetet töltött el az Erasmus+ program keretében.

Fenntarthatósági projekt Portugáliában

Iskolánk 12 tanulója és 2 tanára április 15 és 22-e között Portugáliában, Lousadoban egy hetet töltött el az Erasmus+ program keretében. Több középiskolát is megismertünk, portugál és horvát diákokkal közösen vettünk részt programokon, melynek keretében a környezettudatossággal kapcsolatos feladatokon dolgoztunk: biodiverzitást vizsgáltuk, kiszámítottuk az ökológiai lábnyomunkat, megtapasztaltuk, hogyan működik a való életben a környezetvédelem. Fenntartható tömegközlekedési eszközöket használtunk, például villamossal, vonattal és busszal is utaztunk. A szabadidős programok során lehetőségünk volt egy napot eltölteni Portóban, ahol a nevezetességek megtekintése mellett az óceánpartra is eljutottunk. A hét során gyakoroltuk az angol nyelvet es új kapcsolatokat építettünk, ezenkívül megtanultunk jobban csoportban dolgozni, és projektekben gondolkodni. Nagyon jó lehetőségnek tartjuk az Erasmus+ programot, és szívesen részt vennénk a későbbiekben is hasonló projektekben.

10.A és 10.D osztály tanulói

KAPCSOLÓDÓ HÍREK


ERASMUS+ a kanári-szigeteki Tenerifén

ERASMUS+ a kanári-szigeteki Tenerifén

Az Erasmus + Fusion projekt negyedik találkozójára 2021. november 13-20. között került sor a Kanári-szigetek Tenerife Tegueste városában. A Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum és Kollégiuma 4 fős csapata mellett jelen voltak partnereink iskoláinak képviselői Törökországból, Görögországból, Spanyolországból, Franciaországból és Észak-Makedóniából.

2021. dec. 12.


Szerkesztő

A több, mint 100 éves iskolánk rövid története

A több, mint 100 éves iskolánk rövid története

Iskolánk elődjét 1918-ban Városi Felső Kereskedelmi Iskola néven Nyíregyháza polgárai alapították. Az alapítás 20. évfordulóján vette fel gróf Széchenyi István nevét. Fennállása óta számtalan változáson ment keresztül, de mindig az alapítók szándékának megfelelően a gazdasági szakemberek képzését szolgálta. Jelenleg Nyíregyházi Szakképzési Centrum Széchenyi István Technikum és Kollégium néven gazdálkodás-és menedzsment és informatika illetve távközlés ágazatokban folytat képzést…

2021. dec. 14.


KJ

Járványügyi eljárásrend

Járványügyi eljárásrend

Igazolt COVID-19 fertőzés esetén a fertőzöttel szoros kapcsolatba került, COVID-19 fertőzésre gyanús tüneteket nem mutató személy - akár dolgozóként, akár tanulóként - látogathatja csak az intézményt!

2022. szept. 16.


Informátor


Partnereink

 • Iparkamara
 • Oktatási Hivatal
 • Infotanár Mentor Program
 • ELTE
 • ELTE Informatika Kar
 • Debreceni Egyetem
 • Nyíregyházi Egyetem
SZC logo

Nyíregyházi Szakképzési Centrum


  • Intézmény logo
  • Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum és Kollégium

   4400 Nyíregyháza, Városmajor utca 4.

  • Telefon: +36 70 1995 667

   E-mail: iskola@nyirszikszi.hu

   OM azonosító: 203045/014

   Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2021/000930


  2023Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum és Kollégium