SZC logo

Nyíregyházi Szakképzési Centrum

OM kód: 203045/014 | 4400 Nyíregyháza, Városmajor utca 4.

Intézmény logo

Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum és Kollégium

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • KRÉTA

Hírek

2021. dec. 12.


Szerkesztő

  ERASMUS+ a kanári-szigeteki Tenerifén

  Az Erasmus + Fusion projekt negyedik találkozójára 2021. november 13-20. között került sor a Kanári-szigetek Tenerife Tegueste városában. A Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum és Kollégiuma 4 fős csapata mellett jelen voltak partnereink iskoláinak képviselői Törökországból, Görögországból, Spanyolországból, Franciaországból és Észak-Makedóniából.

  ERASMUS+ a kanári-szigeteki Tenerifén

  Az Erasmus + Fusion projekt negyedik találkozójára 2021. november 13-20. között került sor a Kanári-szigetek Tenerife Tegueste városában. A Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum és Kollégiuma 4 fős csapata mellett jelen voltak partnereink iskoláinak képviselői Törökországból, Görögországból, Spanyolországból, Franciaországból és Észak-Makedóniából.

  A tanári találkozón először megcsodálhattuk egy rövid videó filmben Tenerife változatos adottságait, helyeit. Műhelymunka keretében bepillantást nyerhettünk a számítógépes gondolkodást elősegítő digitális alkalmazásokba (Thinkercad, Avatar), gyakorlati hasznosításába (ceruzaelem tartó tervezése), illetve megismerhettük a theremin működésének elvét a programozás és robotika területén. Bepillanthattunk a képregény- és a hangszerkesztés változatos lehetőségeibe is. A házigazdák a szakmai programok mellett változatos kulturális látnivalókkal is készültek a résztvevőknek. Így megtekinthettük La Laguna, La Orotava és a sziget Santa Cruz fövárosának nevezetességeit. Megcsodálhattuk a Teide kialudt vulkáni kúpját, mely Spanyolország legmagasabb pontja, valamint az Atlanti-óceán végtelenségét. Megkóstolhattuk a hagyományos ételeiket pl. a baccalaót (halétel) pikáns mojo szósszal, papa negrával (fekete burgonya) és kávé különlegességüket a barracidót is. A rendezvény zárásaként megismerhettük a Kanári-szigetek változatos népviseletét és néptáncait.

  A sokszínű szakmai és kulturális programok maradandó élményt nyújtottak a projektben résztvevők számára, így nekünk is.

  Székelyné Nagy Zsuzsanna

  20211119 094705

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  A több, mint 100 éves iskolánk rövid története

  A több, mint 100 éves iskolánk rövid története

  Iskolánk elődjét 1918-ban Városi Felső Kereskedelmi Iskola néven Nyíregyháza polgárai alapították. Az alapítás 20. évfordulóján vette fel gróf Széchenyi István nevét. Fennállása óta számtalan változáson ment keresztül, de mindig az alapítók szándékának megfelelően a gazdasági szakemberek képzését szolgálta. Jelenleg Nyíregyházi Szakképzési Centrum Széchenyi István Technikum és Kollégium néven gazdálkodás-és menedzsment és informatika illetve távközlés ágazatokban folytat képzést…

  2021. dec. 14.


  KJ

  Járványügyi eljárásrend

  Járványügyi eljárásrend

  Igazolt COVID-19 fertőzés esetén a fertőzöttel szoros kapcsolatba került, COVID-19 fertőzésre gyanús tüneteket nem mutató személy - akár dolgozóként, akár tanulóként - látogathatja csak az intézményt!

  2022. szept. 16.


  Informátor

  Széchenyis sikerek a Megyei Diákolimpián

  Széchenyis sikerek a Megyei Diákolimpián

  Remekül szerepelt a SZIKSZI a 4x1500 m-es váltó és magasugrás csapatbajnokságon a megyei diákolimpián.

  2022. szept. 23.


  Informátor


  Partnereink

  • Iparkamara
  • Oktatási Hivatal
  • Infotanár Mentor Program
  • ELTE
  • ELTE Informatika Kar
  • Debreceni Egyetem
  • Nyíregyházi Egyetem
  SZC logo

  Nyíregyházi Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum és Kollégium

    4400 Nyíregyháza, Városmajor utca 4.

   • Telefon: +36 70 1995 667

    E-mail: iskola@nyirszikszi.hu

    OM azonosító: 203045/014

    Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2021/000930


   2023Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum és Kollégium