Nyíregyházi SzC Széchenyi István Közgazdasági, Informatikai Szakgimnáziuma és Kollégiuma

Taroltak a Széchenyisek

a Kossuth Szövetség által meghirdetett országos történelmi pályázaton

A Kossuth Szövetség rendszeresen hirdet pályázatot a 8-18 év közötti fiatalok számára. A pályázat mottója: „Tiszteld a múltat, hogy érthesd a jelent és munkálhass a jövőn” is kifejezi a Szövetség célját.

24726069 381540695635923 941547990 oA pályázók több téma közül választhattak. Az Arany emlékév keretében megismerkedhettek Arany Jánosnak a szabadságharcban betöltött szerepével. Bemutathatták, hogy a Kossuth díjat kiérdemelt művészek, tudósok hogyan szolgálnak példaként a mai fiatalok számára. A művészet iránt érdeklődők Kodály és Bartók a magyar zenei életben betöltött szerepéről írhattak. Az NYSZC Széchenyi István Közgazdasági, Informatikai Szakgimnáziumból és Kollégiumból 16-an írtak pályázatot. Közülük ketten arany, nyolcan pedig ezüst oklevelet és könyvjutalmat vehettek át a díjkiosztón, amelyre Budapesten a Magyar Tudományos Akadémia könyvtárában került sor. A meghívott diákok és tanáraik találkozhattak és beszélhettek a reformkori történelmi családok pl. Deák, Görgey és Pilvax család leszármazottaival. A meglepetés vendég a Kossuth díjas művésznő, Halász Judit volt, aki nagyon készségesen állta az autogramot kérő és fényképet készítő diákok rohamát.

Díjazott tanulóink:
Arany oklevél: Jenei Eszter és Koncz Henrietta 10. B
Ezüst oklevél:
Filep Fanni és Orosz Dóra 11. A
Muszka Anita 10. A
Szenes Hanna 10. B
Bartus Réka 10. C
Berecz Gréta 10. C
Dibáczi Dorián 10. C
Komjáthy Zoltán 10. C

A diákok felkészítő tanára Kubik József.


Telefonszámunk:
(70) 1995 667


Adója 1%-át ajánlja fel iskolánk alapítványának:
Széchenyi 75 Alapítvány, Nyíregyháza
19210094-1-15

Aktuális osztályórarendek 2018/19-es tanév

Iskolai teljes órarend PDF formátumban