Nyíregyházi SzC Széchenyi István Közgazdasági, Informatikai Szakgimnáziuma és Kollégiuma

Művészeti est a SZIKSZI kollégiumában

Április 4-én harmadik alkalommal került sor iskolánk kollégiumában a Művészeti est megrendezésére. Ezen a programon kollégiumunk több Művészeti Szakközépiskolás diákja szerepelt, akik zongorán, csellón játszva, énekes és táncos előadásokban mutatták be társaiknak tehetségüket.

Bara Annamária Chopen A-dúr Polonézét játszotta, Bene Boglárka Goltermann Legendájából, Balogh Zsolt pedig Bach G-dur szvitjéből adott elő egy-egy részletet. Bujáki József néptáncos tudását tárta elénk, Bózsér Adrienn kiváló előadásában Chopen Forradalmi etűdjét hallhattuk, majd Révész Eszter Sára tolmácsolásában Bukovinai népdalokat ismerhettünk meg. Meglepetésünkre a SZIKSZI egyik végzős diákja, Kálmándi Fanni is szerepelt a műsorban, aki impozáns hangjával zárta az előadást.

Mindannyian kimagaslóan szerepeltek. Reméljük, a következő tanévben is színesítik kollégiumi életünket!

Az est része volt a kollégiumi rajzverseny eredményének kihirdetése, mely szintén tartogatott meglepetést a Széchenyisek számára, hiszen amatőr kategóriában 1. helyezést ért el Koncz Henrietta 9.b osztályos tanuló.

„A kollégiumban most hirdettek meg először rajzversenyt, melyre igen sokan pályáztak. A rajzokat először a Művészeti esten lehetett megtekinteni. Kíváncsian vártam, hogy a többiek mit alkottak, és persze azt is, hogy milyen helyezést sikerült elérnem. Szerencsére az amatőr kategóriában első lettem, aminek nagyon örülök.” /Koncz Henrietta 9. b osztályos tanuló/

Köszönjük ezt a színvonalas estét és minden résztvevőnek szívből gratulálunk!

Török Fanni 9.b osztályos tanuló

muveszeti est 2017 01 muveszeti est 2017 01
muveszeti est 2017 01 muveszeti est 2017 01 muveszeti est 2017 01


Telefonszámunk:
(70) 1995 667


Adója 1%-át ajánlja fel iskolánk alapítványának:
Széchenyi 75 Alapítvány, Nyíregyháza
19210094-1-15

Aktuális osztályórarendek 2018/19-es tanév

Iskolai teljes órarend PDF formátumban